C M Z P R E F A B R I K

Yükleniyor...

50m2 2+1 Prefabrik Çelik Ev

Konteyner Modelleri

Whatsapp Canlı
Destek

Hemen bizi arayın ve fiyat alın !

Sosyal Medyada Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest

50m2 2+1 Prefabrik Çelik Ev

CMZ PREFABRİK Çelik Ev Nedir?

Taşıyıcı duvarları çelik profilden oluşturularak döşeme ve çatı panellerinin gerekli ankraj kurallarına uygun şekilde birleştirilmesinden oluşan hafif çelik taşıyıcı sisteme sahip evlere ‘çelik ev’ denir. Taşıyıcı duvar ve döşeme panellerini oluşturan çelik sistem profilleri, galvanize sıcak daldırma teknolojisiyle üretilen sıcak hadde rulo galvaniz saclardan, soğuk formda şekillendirilerek (cold – forming) üretilir.

 

Uniform aralıklarla dizilmiş duvar ve döşeme taşıyıcı elemanları, yatayda ve düşeyde ara elemanlarla birbirine bağlanır. Yatay yükleri karşılaması anlamında çapraz gergi elemanları ve yatay kuşaklar ile sistem giydirilir. Paneller arasında yük aktarımı yardımcı çelik ankraj elemanları vasıtası ile sağlanır. Aşırı zorlanan noktalarda dolu gövdeli çelik profiller de sisteme dahil edilebilir.

 

 

Prefabrik Ev ve Çelik Evler Birbirine Benziyor, Peki Fark Nedir?

Prefabrik evler fabrika ortamında üretilir ve inşa alanına nakliye edilir.
Çelik evler ise; evinizin yapılacağı alanda çelik birleşimleri yapılır ve dış ve iç cepheden kaplaması yapılarak daha sağlam ve yalıtımlı yapılar olarak inşa edilirler.

 

ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALATI

Çelik yapılar inşaata başlamadan önce proje çizilmesi ve plan yapılması gerekir. Ardından bilgisayar ortamında gerekli testler yapılarak, inşaatın nasıl yapılması gerektiği hesaplanır.

 

 

 

 

 

× Whatsapp Canlı Destek